2. Други спортове
  3. Огромен интерес и силно участие на дебютния щанги турнир за младежи в Смолян

Огромен интерес и силно участие на дебютния щанги турнир за младежи в Смолян

Домакините спечелиха Купата на кмета на Община Смолян с малка разлика пред русенци

При огромен интерес и много силно участие премина първото издание на турнира по вдигане на тежести за деца и младежи за Купата на кмета на Община Смолян, съобщава wfbulgaria.com. Състезанията събраха близо 90 млади тежкоатлети, представители на 8 центъра от цялата страна. Те бяха разделени в 4 възрастови групи – три за момчета (до 14, до 16 и кадети) и за една момичета до 17 г. Най-много овации събра представителят на Варна Христо Христов, който грабна титлата при 16-годишните с впечатляващите 146 кг изхвърляне и 176 кг изтласкване.

„Изненадан съм от големия интерес на центровете, следващата година ще направим състезанията в два дни и ще поканим още клубове. Младите щангисти показаха отлична подготовка и загатнаха, че в близките години можем да разчитаме на тях за успехи на европейските и световни подиуми. Щастлив съм че осъществихме този турнир и сложихме началото на едно прекрасно състезание, което да се превърне в традиционно, а защо не и международно,“ заяви един от главните организатори на събитието Величко Чолаков, бронзов медалист от Олимпийските игри в Атина 2004 г.

В комплексното класиране краен победител е Родопа(Смолян), следван от Русе и др. Състезанията бяха проследени в залата от старши треньора на националните отбори Иван Иванов и президента на Българска федерация по вдигане на тежести Неделчо Колев. И двамата не скриха задоволството си от отлично организирания дебютен турнир, както и от силните изяви на младите щангисти.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова