Отлично представяне на Владинова и Тасева на финалите в Баку

Рускините Яна Кудряцева и Маргарита Мамун спечелиха всички златни медали

Българските гимнастички Невяна Владинова и Катрин Тасева се представиха много добре на финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Владинова игра на три финала и е пета на лента и шеста на обръч и на топка. Тасева е шеста на бухалки и осма на топка.

След шестото място в многобоя Невяна Владинова игра много добре и днес. Най-висока оценка тя получи на лента - 18.200 точки, което й отреди петото място на уреда. На обръч българката беше оценена от съдиите с 18.000 точки и се нареди шеста.

На бухалки Катрин Тасева изигра много добре своето съчетание и с оценка 17.750 точки се класира също шеста, заедно с представителката на Канада Патрисия Безубенко.

На топка България имаше две финалистки, като Невяна Владинова игра отлично и с 18.150 точки се нареди шеста, а Тасева допусна грешка и със 17.050 точки остана на осмото място.

Рускините Яна Кудряцева и Маргарита Мамун спечелиха всички златни медали.

Кудрявцева е първа на обръч, на бухалки и на лента, а Мамун - на топка, бухалки и лента. Двете разделиха първото място на финалите на бухалки и лента, след като получиха и на двата уреда оценки от по 19.400 точки.

На обръч Яна Кудрявцева взе златото с 19.450 точки, Мамун е втора с 18.550 точки, а Ксения Мустафаева (Франция) се нареди трета с 18.500 точки.

На топка първа е Мамун с 19.400 точки, следвана от Александра Солдатова (Русия) с 19.000 точки и Нета Ривкин (Израел) с 18.500 точки.

На бухалки трета е Ксения Мустафаева с 18.500 точки, а на лента бронз взе Марина Дурунда (Азербайджан) с 18.500 точки.

В момента са финалите на отделните уреди при ансамблите с участието на България. Състезанието ще завърши около 15.30 часа.