2. Други спортове
  3. Пандова със сребро от европейското по щанги в Израел

Пандова със сребро от европейското по щанги в Израел

България има 8 медала ден след старта на шампионата

България спечели втори медал в двубоя и нови две отрличия в отделните движения на продължаващото в израелския град Ейлат Европейско първенство за младежи и девойки до 20 и до 23-годишна възраст, съобщава сайтът на БФВТ.

Даниела Пандова се качи днес три пъти на подиума при най-леките в групата на 23-годишните девойки. Българката, която преди година бе с европейски бронз, сега стана шампионка в изхвърлянето с 68 кг, после се нареди втора в изтласкването с 87 кг, което и осигури общ сбор 155 кг и сребро в крайното класиране.

В същата възрастова група при 56-килограмовите Иван Миланов остана осми с двубой 219 кг (98 и 121).

Снощи Стилян Гроздев отнесе конкуренцията в кат. 62 кг при 20-годишните, като взе златото в двете движения и в двубоя при по-младите в кат. 62 кг, където Диан Пампорджиев стана вицешампион в изтласкването.

В същата възрастова група Надежда Мей Нгуен пък си осигури бронза в изхвърлянето при най-леките. Стилян е шампион и от последното Европейско първенство до 15 и до 17-годишна възраст преди два месеца в Полша, а на миналогодишният Еврошампионат в същата група на 20 и 23-годишните в Клайпеда(Литва) бе втори.

Така равносметката на България досега в Израел е 8 медала(4 златни, 3 сребърни и един  бронзов), а само в двубоите имаме злато и сребро.

По-късно днес на подиума ще излезе и Петър Ангелов, който ще вдига в кат. 69 кг при 20-годишните.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова