2. Други спортове
  3. Първият тим на България завърши на четвърто място на "София къп"

Първият тим на България завърши на четвърто място на "София къп"

Русия спечели титлата със сбор от 99.550 точки

Първият тим на България завърши на четвърто място в отборното класиране на международния турнир по художествена гимнастика за девойки "София къп", който се провежда преди Световната купа.

Йоана Николова и Полина Иванова събраха сбор от 96.100 точки след своите изпълнения. Николова ще играе на финалите на всичките четири уреда, които са по-късно днес. Вчера тя си осигури класиране на въже и обръч, а днес на топка и бухалки, след като получи оценки съответно от 16.100 точки и 15.850 точки. Иванова получи 16.050 точки на топка и 14.650 точки на бухалки. Тя ще участва извън класирането на финалите. Отборът на Русия в състав Алина Ермолова, Алиса Саркисян и Полина Шматко спечели титлата със сбор от 99.550 точки.

На второ място е Израел с 97.500 точки, а на трето - Италия с 96.950 точки. В топ 6 са още Армения с 95.150 точки и Азербайджан с 93.600 точки.

България участва с 10 гимнастички при девойките, които са разделени в четири отбора. Във втория тим са Галатея Герова и Елизабет Йовчева, в третия - Теодора Александрова, Биляна Писова и Мариета Иванова, а в четвъртия - Марина Иванова, Лъчезара Пекова и Мадлен Сергеева. Вторият състав събра 93.250 точки, четвъртият 92.250 точки, а третият 91.500 точки. В турнира при девойките участват 59 гимнастички, които са разделени в 28 отбора.

За финалите се класират най-добрите осем на всеки уред, но по една от държава. Финалите при жените и при девойките ще завършват около 20.00 часа тази вечер.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София