2. Други спортове
  3. Пиер Ролан спечели 17-ия етап от Обиколката на Италия

Пиер Ролан спечели 17-ия етап от Обиколката на Италия

Ролан атакува лидерската позиция в основната група осем километра преди финала и до края трупаше аванс

Французинът Пиер Ролан спечели първа етапна победа в големия колоездачен тур, след като триумфира в 17-ия етап на Обиколката на Италия. Ролан донесе и първата етапна победа за отбора на Канондейл в Европа след повече от две години. Той финишира първи с време 5 часа, 42 минути и 56 секунди в дистанцията от 219 километра от Тирано до Канацей.

Ролан атакува лидерската позиция в основната група осем километра преди финала и до края лидерската му позиция в нито един момент не беше застрашена, а напротив - той увеличаваше преднината си. Холандецът Том Дюмолен, който във вторник загуби 30 секунди от водачеството си заради проблема с тоалетната, днес финишира в основната група и няма проблеми с лидерската позиция в главното индивидуално класиране.

Ролан стартира в етапа доста устремно и в началото потърси лидерска позиция, като се откъсна заедно с Матей Мохорич от Словения и Павел Брут от Русия, след което обаче те бяха застигнати от група от 25 колоездачи. След като днешният победител се откъсна 8 километра преди финала, няколко съперници опитаха да се преборят за етапната победа, сред които и Руи Коща от Португалия, както и Теджай ван Гардерен. Но 30-годишният французин спечели с аванс от 23 секунди пред Коща и испанеца Горка Исагире. В генералното класиране Дюмолен води с време 76 часа, 5 минути и 38 секунди. На 31 секунди след него е Наиро Кинтана (Колумбия), а трети е Винченцо Нибали (Италия) на минута и 12 секунди.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България