2. Други спортове
  3. Питсбърг Стийлърс срещу Аризона Кардиналс на Супербоул XLIII

Питсбърг Стийлърс срещу Аризона Кардиналс на Супербоул XLIII

Кардиналс за първи път в историята си станаха шампиони в НФК след победа с 32:25 срещу Филаделфия. Във финала на АФК Стийлърс биха на свой терен Балтимор с 23:14.

Аризона Кардиналс и Питсбърг Стийлърс ще спорят на Супербоул XLIII за титлата на НФЛ. Мачът е на 1-и февруари на "Реймънд Джеймс стейдиъм" в Тампа.

АРИЗОНА КАРДИНАЛС – ФИЛАДЕЛФИЯ ИЙГЪЛС
Тъчдаун на новобранеца Тим Хайтауър 2:53 мин. преди края донесе титлата на Аризона. Аризона не са ставали шампиони на НФЛ от 1947 г. и до снощи бяха един от шестте отбора, които никога не са стъпвали на Супербоул. 70 000 фенове в Глендейл станаха свидетели на най-големия триумф в историята на тима.
Ветеранът Кърт Уорнър хвърли четири тъчдаун паса (три от тях към Лари Фицджералд) и завърши с показатели 21 от 28 за 279 ярда. Първото полувреме завърши 24:6 за домакините, но гостите се съвзеха през второто и обърнаха нещата.

Филаделфия отбелязаха 19 безответни точки, като куотърбекът Донован МакНаб хвърли два тъчдаун паса към Брент Селек и Филаделфия поведе с 1 точка. Последва тъчдаун на Хайтауъри за крайния успех на Аризона.

МакНаб завърши мача с 28 успешни от 47 опита за пас за 375 ярда, три тъчдауна и интерсепшън.

ПИТСБЪРГ СТИЙЛЪРС – БАЛТИМОР РЕЙВЪНС
Под прехвърчащия сняг на "Хайнц фийлд" Питсбърг надделя над Балтимор с 23:14 във финала на АФК.

През първата четвърт домакините от Питсбърг поведоха в резултата с 6:0, след два отлични „фийлд гола” на Джеф Рийд.След отличен пас на Рьотлисбергер към Сантонио Холмс от 65 ярда се стигна до 13:0 Уилс МакГехий обаче върна интригата след тъчдаун за 7:13. Рийд продължи отличното си представяне и след нов точен изстрел Питсбърг водеше с 16:7. В последната 4-ата част отново МакГеий реализира тъчдаун в полза на Балтимор, преди Трой Поламалу да пресече пас и след 40 ярдов пробек да оформи крайния резултат.

Куотърбекът на Рейвънс Джо Флако изигра много слаб двубой и завърши с показатели 13 от 30 за 141 ярда и три пресечени подавания. Рьотлисбергер пък бе на много по-високо ниво, като успя в 16 от 33 опита за пас, за 255 ярда.

РЕПОРТАЖ ОТ СРЕЩИТЕ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ В СЕКЦИЯ „ВИДЕО”.