2. Други спортове
  3. Пламен Димов изпуска титла за купа "Милко Димов – Илия Кръстев" в Сливен

Пламен Димов изпуска титла за купа "Милко Димов – Илия Кръстев" в Сливен

33-годишният пловдивчанин кара силно по 48-километровото трасе, но завърши на второто място, на няколко точки след национала и представител на домакините Евгени Балев

Капитанът и лидер на пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" Пламен Димов изпусна за малко шампионската титла при мъжете в традиционното състезание за купа "Милко Димов – Илия Кръстев" в Сливен.

33-годишният пловдивчанин кара силно по 48-километровото трасе, но завърши на второто място, на няколко точки след национала  и представител на домакините Евгени Балев. Трети остана също бивш колоездач на "Цар Симеон 1898" – Георги Георгиев, който от няколко години кара за континенталния турски тим  „Брисаспор“.

По регламент  младежите и мъжете участваха само в атрактивен колокритериум по атрактивно трасе и на затворен маршрут на 48 км, със спринт на всяка втора обиколка. Затова надпреварата бе много оспорвана и предизвика много емоции, а Пламен Димов спечели няколко от спринтовете.

При юношите старша възраст първи пресече финалната линия казанлъчанинът  Петър Чавдаров от Казанлък, който измина най-бързо трасето от 32 километра. Втори остана новото попълнение на пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" Спас Пейчев.

Юношите младша възраст пък  изминаха 20 километра, а победител стана Ясен Александров от Варна. В групата "Мастърс" до 50 години първи се класира сливенецът Георги Начев, който премина 20- километрово трасе, а над 50 години приза взе Йордан Йорданов от Димитровград в същата дисциплина – 20 километра.

Организатор на проявата бе местният колоездачен клуб "Сините камъни", който бе домакин на състезанието за осма поредна година.

Надпреварата е посветена на легендарните сливенски колоездачи Милко Димов и Илия Кръстев, като тази година в ежегодното състезание участие взеха над 220 състезатели от 14 български отбора и турския  „Брисаспор“.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024