2. Други спортове
  3. Радослав Великов загуби, но още има шанс за медал в Баку

Радослав Великов загуби, но още има шанс за медал в Баку

Великов отпадна с технически туш срещу грузинеца Бека Ломтадзе и след 17 часа българско време ще се бори за бронзов медал

Радослав Великов загуби полуфиналната си схватка от категория до 61 килограма от свободната борба, но все още има шанс за медал на европейските игри в Баку. С класирането си на полуфинал той спечели автоматична квота за последната схватка на репешажите, които разпределят двата бронзови медала на категорията. Подобен шанс ще получи и Мирослав Киров, но през квалификации.

Великов отпадна с технически туш срещу грузинеца Бека Ломтадзе и след 17 часа българско време ще се бори за бронзов медал срещу победителя от двубоя между украинеца Васил Шуптар и румънеца Иван Гуйдя, който е брат на бившия български национал Анатолий Гуйдя. Иначе, бронзовият медалист от игрите в Пекин победи последователно литовеца Шарунас Юрцис и македонеца Ясин Реджалари.

С изключение на Великов, българите започнаха лошо деня. Димитър Кумчев отпадна на осминафинал в категория 125 килограма в свободния стил на Европейските игри в Баку. Кумчев беше сразен с 0:6 точки от поляка Роберт Баран. Полският борец имаше тотално превъзходство и още от самото начало поведе с 2:0 точки.

В категория до 86 килограма в свободния стил Георги Средков се представи по идентичен начин - поражение още на 1/8-финал от представителя на домакините Нурмагомед Гаджиев с 2:14 точки. Не по-различно беше и положението в категория до 70 килограма, където Мирослав Киров отстъпи на осминафинал от поляка Магомедмурад Гаджиев с 0:5. Киров беше пред туш в един момент от схватката, но се спаси и все пак загуби по точки. Гаджиев доказа своята класа в развитие на схемата, побеждавайки последователно Руслан Дибиргаджиев от Азербайджан, Жомбор Гуляш от Унгария и Давит Тлашадзе от Грузия. Победата над последния беше постигната на полуфинал, а всички гореизброени ще бъдат в репешажната схема на Киров. Българинът започва срещу Дибиргаджиев, а следващото препятствие е Гуляш. В битка за бронза чака Тлашадзе.

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024