2. Други спортове
  3. Ракетата се изстреля в нова орбита с рекордна седма титла на Мастърса

Ракетата се изстреля в нова орбита с рекордна седма титла на Мастърса

Рони О'Съливан победи Джо Пери с 10:7 на финала, а турнирът бе преименуван в памет на покойния Пол Хънтър

Рони О’Съливан спечели рекордната седма титла от Мастърса по снукър след победа с 10:7 фрейма на финала в „Александра Палас” в Лондон над Джо Пери.

42-годишният Пери достигна за първи път до финала на турнира и водеше с 4:1 в началото, но изпусна лесна червена в шестия фрейм и това беше началото на неговия срив.

Ракетата спечели седем фрейма поред и поведе с 8:4, а големи брейкове от по 117 и 92 точки върнаха Пери в мача при 8:6.

41-годишният О’Съливан не допусна изненада и завоюва седмия си трофей и вече е пред Стивън Хендри, който има шест.

От тази година трофеят бе прекръстен на името на покойния Пол Хънтър, който почина от рак през 2006 година. При връчването на приза присъстваха родителите на Хънтър. Наградата за победителя е 200 000 паунда.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова