2. Други спортове
  3. Ризов 16-и на 10 м пушка на Световната купа

Ризов 16-и на 10 м пушка на Световната купа

Бонева е трета след първата част от квалификациите на 25 метра

Българинът Антон Ризов завърши на 16-о място в дисциплината 10 метра пушка на Световната купа по спортна стрелба в Чануон (Република Корея). Ризов постигна 623.4 точки и остана само на 2.6 точки от място във финала, в който с последен осми резултат от 626.0 точки влезе Миленко Себич от Сърбия. Титлата спечели унгарецът Петер Шиби. Той беше едва пети в квалификациите, но се представи отлично на финала и събра 208.2 точки, след като изпревари драматично с последните два изстрела от директната елиминация световния шампион и победител от пресявките и Хаоран Ян (Китай), който завърши втори с 206.7 точки.

В решаващата престрелка за златото унгарецът постигна 10.9 и 10.8, а Ян направи само 9.4 и 10.5 и това се оказа решаващо. С успеха Шиби си осигури квота за Олимпийските игри в Рио де Жанейро догодина. Трети завърши олимпийският първенец от Атина 2004 Кинан Чжу от Китай. В средата на квалификациите на 25 метра пистолет за жени Антоанета Бонева е трета след прецизната стрелба с 294 точки, а Мария Гроздава заема 30-а позиция с 287 точки. Втората част от пресявките в дисциплината - бърза стрелба, е утре, когато е и финалът.

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024