2. Други спортове
  3. Родни борци долетяха от Щатите за първенството в зала „Универсиада”

Родни борци долетяха от Щатите за първенството в зала „Универсиада”

Отвъд Океана дойдоха Борислав Новачков и Георги Иванов

Националите ни в свободната борба Борислав Новачков и Георги Иванов долетяха от Щатите, където живеят, за държавното лично първенство в зала „Универсиада” този уикенд.

На световното в Лас Вегас Новачков остана на крачка от олимпийската квота в кат. до 65 кг. Той идва у нас заедно с по-големия с 2 г. брат Филип, който ще се бори в същата категория. Новачкови ще останат и за турнира „Дан Колов-Никола Петров” в края на месеца. Надпреварата се очертава да е много силна, тъй като е първа за новия сезон и повечето отбори ще направя проверка на състезателите си преди олимпийските квалификации.

У нас вече е и Георги Иванов. Той направи дебют за националния тим в Лас Вегас в кат. 74 кг, но не успя да се намеси в спора за медалите. След родното първенство Иванов се връща в Щатите заради ангажименти с колежанския си отбор, където е треньор.

Схватките в свободния стил са в неделя от 9 часа, а при класиците в събота. Надпреварата при жените ще е и в двата дни.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София