2. Други спортове
  3. Русе праща 34 състезатели на държавното по щанги

Русе праща 34 състезатели на държавното по щанги

Надпреварата ще се състои в Пловдив

Състезателите от Тежкоатлетическия спортен клуб Русе заминават за втория кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести във всички възрасти.

Надпреварата ще се състои между 27 и 31 октомври тази година в Пловдив. Това съобщиха от русенския клуб. ТСК-Русе, ще бъде представен от 34 състезатели във възрастите момчета, момичета, кадетки и кадети до 15 г., кадетки и кадети до 17 г., юноши и мъже.

Във временното класиране от първия кръг, който се състоя през пролетта, възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови заемат първа позиция при момичетата и при кадетите до 15 години, втора позиция при кадетките до 15 години и при кадетите до 17 години, трето място при момчетата и седмо място при юношите.

Треньорите на русенските състезатели по вдигане на тежести заявиха, че ще разчитат на добрата подготовка на възпитаниците си за първенството и се надяват да успеят да запазят челните позиции, които заемат, а защо не и за по-добро класиране в индивидуалните надпревари.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година