2. Други спортове
  3. Руска доминация в Гран при сериите по фигурно пързаляне в Китай

Руска доминация в Гран при сериите по фигурно пързаляне в Китай

Михаил Коляда и Алина Загитова спечелиха злато

Руските състезатели Михаил Коляда при мъжете и Алина Загитова при жените спечелиха състезанието по фигурно пързаляне от Гран при сериите "Купата на Китай". Коляда, който имаше преднината от 10 точки от кратката програма, успя да задържи аванса си, въпреки неубедителното представяне във волната програма. Руснакът успя да направи само един чист четворен скок, за което получи оценка от 176.25 точки, което му донесе общ сбор от 279.38 точки.

На второ място остана Боян Цзин с 264.48 точки, като китаецът не успя да направи нито един четворен скок, макар да пробва 4 различни. С бронзов медал се окичи американецът Макс Аарън, който бе и най-добрият във волната програма с два чисти четворни скока, за да получи общ сбор от точки от 259.69. Двукратният световен шампио Хавиер Фернандес, който бе трети след кратката програма, направи серия от грешки и въпреки успешния си четворен салхов, остана на шеста позиция в крайното класиране.

При жените разликата между победителката Загитова и втората в крайното класиране - Уакаба Хигучи (Япония), бе малко над 1 точка. Макар да бе четвърта след кратката програма, Загитова стигна до крайния успех, след като направи комбинация от троен луц с троен толуп, а освен това изпълни отлично още няколко тройни скока. По този начин Загитова събра 213.88 точки, докато Хигучи остана с 212.52. Бронзът отиде при Елена Радионова от Русия с 206.82 точки.

Двукратните световни шампиони Габриела Пападакис и Гийом Сисерон от Франция спечелиха състезанието при танцовите двойки с резултат от 200.43 точки. Така те станаха първият тандем в историята, който преминава границата от 200 точки в едно състезание. Среброто бе спечелено от американците Мадисън Чок и Евън Бейтс, докато с бронз останаха руснаците Екатерина Боброва и Дмитри Соловиев.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година