2. Други спортове
  3. Рускиня с шеста европейска титла в кариерата си

Рускиня с шеста европейска титла в кариерата си

Така Каширина, която е олимпийска вицешампионка от Лондон'2012, стигна до успеха с двубой от 322 килограма

Рускинята Татяна Каширина спечели титлата в категория над 75 килограма за жени на Европейското първенство по вдигане на тежести в Тбилиси (Грузия).

Така Каширина, която е олимпийска вицешампионка от Лондон'2012, за шести път стана европейска шампионка в най-тежката категория през последните седем години. 24-годишната рускиня е и трикратна световна шампионка.

Тя стигна до успеха с двубой от 322 килограма, след като записа 142 кг в изхвърлянето и 180 кг в изтласкването. На второ място е Анастасия Лисенко (Украйна) с 280 кг (162 кг и 154 кг). Трета завърши Андреа Аней (Румъния) с 261 кг двубой (120 кг и 141 кг).

За Русия това е първа титла в Тбилиси. Състезателите на тима имат още пет сребърни медала.
Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024