2. Други спортове
  3. Руснакът Илнур Закарин спечели 17-ия етап от колоездачната обиколка на Франция

Руснакът Илнур Закарин спечели 17-ия етап от колоездачната обиколка на Франция

Фруум увеличи преднината си на върха в генералното класиране

Руснакът Илнур Закарин от отбора на "Катюша" спечели 17-ия етап от колоездачната обиколка на Франция. Той измина 184.5-километровата дистанция от Берн до Фино-Емосон за 4:36.33 часа и записа най-голямата победа в кариерата си. Този етап беше първи в Алпите в тазгодишното издание на надпреварата. Закарин, който дебютира в Тур дьо Франс, изпревари с 55 секунди Харлинсон Пантано (Колумбия) и с 1.26 минута Рафал Майка (Полша), който завършиха съответно втори и трети. Руснакът стигна до успеха след късна атака на финалното изкачване.

Лидер в генералното класиране продължава да бъде Крис Фруум, който финишира на 11-о място в етапа. Британецът, който се бори за трета титла в Обиколката на Франция, има преднина от 2:27 минути пред Бауке Молема (Холандия). Трети в общото подреждане на 2:53 минути е Адам Йейтс от Великобритания.
Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София