3. Руснаците доминират на световното в Пловдив

Руснаците доминират на световното в Пловдив

Русия затвърди доминацията си в световния шампионат

Руснаците доминират  на световното в Пловдив

Русия спечели 7-о златно отличие и затвърди доминацията си в световния шампионат по фехтовка за кадети, кадетки, младежи и девойки в Пловдив. При оставащи 4 дисциплини, „сборная“ на практика е недостижима на върха в класирането по медали.

Седмото злато за страната си донесоха сабльорите в отборната надпревара за младежи. Във финала Русия (Лоханов – световен шампион индивидуално отпреди 4 дни, Поздняков - европейски първенец от Пловдив през март, Гладков и Костенко) победи с 45:36 Италия (Кавалиере, Дреоси, Нери, Каранти). По-трудно на руснаците беше в полуфиналите, където се наложиха драматично с 45:43 над тима на Великобритания с 45:43.

Бронза заслужи Германия (Киндлер, Кемпф, Р. Бона, Л. Бона).
Българският отбор (Георгиев, Булдеев, Мандов, Ефимов) беше елиминиран от унгарския в първия си мач. На старта на надпреварата отпаднаха и шпажистките ни Станиславова, Игнатова, Деянова и Данаилова. Те бяха победени от много силния тим на САЩ, впоследствие стигнал до бронзовите медали.

Финалът на шпага при девойките беше инфарктен. В него Франция (Бейрам, Набет, Тае, Фон Керсенброк) пречупи Италия (Изола, Де Марки, Канин, Боца) с 39:38 след няколко обрата, вкрючително в самия край. Преди последния бой италианките водеха с 34:33, но Осеан Тае направи 6 и допусна 4 туша срещу Елеонора Де Марки, за да изведе французойките до титлата.

За Алиа Бейрам, която стана шампионка индивидуално, това е второ злато от състезанията при девойките в Пловдив.
Българските сабльорки (Илиева, Ефимова, Станимирова и Близнакова) загубиха от Великобритания с 32:45 в първия си мач. Неуспешен беше стартът и на рапиристите ни (Николов, Нилсън, Панагиев и Троя), които отстъпиха с 37:45 пред тима на Румъния.
Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова