2. Други спортове
  3. Сестри Стоеви бият тайландки в Бирмингам

Сестри Стоеви бият тайландки в Бирмингам

Българските стигнаха четвъртфинал на турнир с награден фонд 1 млн. долара

Европейските шампионки по бадминтон Габриела и Стефани Стоеви се класираха на четвъртфиналите на най-силния турнир в света „Ол Инглънд“ в Бирмингам, който е от категория Суперсерии 1000 и с награден фонд 1 милион долара.

Осмите поставени в схемата българки се наложиха в оспорван двубой над Путита Супаджиракул и Сапсири Тератапачай от Тайланд с 21:18, 25:23 след 47 минути игра.

В първия гейм сестрите от Хасково изоставаха със 17:18, но спечелиха четири поредни точки и така затвориха частта. Във втората Габриела и Стефани отразиха три точки за гйма срещу азиатките, преди да победят.

Така Стоеви взеха реванш срещу тайландската двойка, срещу която до днес имаха три загуби в три срещи.

Осмите в световната ранглиста очакват на четвъртфиналите почти сигурно световните №1 Юки Фукушима и Саяка Хирота от Япония. Те играят по-късно днес с Емили Лефел и Ан Тран от Франция.