2. Други спортове
  3. Сестри Стоеви донесоха пети медал за България на Европейските игри

Сестри Стоеви донесоха пети медал за България на Европейските игри

Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха четвърта поредна победа и се класираха за полуфиналите на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, победиха испанките Клара Асурменди и Беатрис Коралес с 21:14, 21:14 за 37 минути.

Стефани и Габриела Стоева нямаха никакви проблеми в мача, като и в двата гейма повеждаха убедително в резултата и без проблеми затвориха срещата.

Българките си гарантираха минимум бронзов медал и така донесоха пето отличие на страната от Европейските игри.

В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят утре с победителките от двубоя между Марго Ламбер/Ане Тран (Франция) и Джули Макферсън/Киара Торънс (Великобритания).

Стефани Стоева се класира на четвъртфинал в Любляна

Тя победи друга българка - Гергана Павлова с 22:20, 21:15

Радомир Стоянов отпадна, Сали Салиев излиза последен

Схватките са от световното за юноши в Понтеведра

Рекорд за Цанко Цанков!

Вече е на козлодуйския бряг в добро здраве. Старт в 03:17 часа, финал в 21:31 часа, добави той.

Цанко Цанков осъществи рекордното плуване на 100 километра в река Дунав

Примож Роглич с огромна крачка към спечелване на Обиколката на Испания

Две българки една срещу друга на турнир в Словения

По бадминтон

Националният отбор до 19г. завърши на 12-о място на Европейското първенство по водна топка