2. Други спортове
  3. Сестри Стоеви не можаха да прескочат четвъртфиналите на Световното

Сестри Стоеви не можаха да прескочат четвъртфиналите на Световното

Българките отстъпиха на №4 в схемата след 41 минути игра

Осмите поставени Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха на четвъртфиналите от Световното първенство по бадминтон в Уелва, Испания.

Българките отстъпиха на №4 в схемата Маю Мацумото и Уакана Нагахара с 15:21, 17:21 след 41 минути игра.

Азиатките започнаха по-концентрирано мача и техническото прекъсване дойде при 11:5 точки в тяхна полза. При 20:15 те имаха пет геймпойнта и успяха да реализират още първия след 15 минути игра.

Двукратните европейски шампионки Стоеви поведоха за първи път в двубоя в началото на втората част с 1:0. След това увеличиха преднината си до 6:3, но Мацумото и Нагахара ги настигнаха при 6:6. След това японският дует дори поведе, а почивката дойде при 11:9 в тяхна полза. Българките на няколко пъти намаляваха пасива си до една точка. Азиатките стигнаха до 20:17 и затвориха срещата при първата си възможност.

Габриела и Стефани изиграха последния си мач в изключително успешната за тях 2021 година. В нея те защитиха европейската си титла в Киев, стигнаха до полуфиналите на заключителния турнир на най-добрите бадминтонисти в Бали и за първи път се класираха на четвъртфинал на световно първенство.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"