2. Други спортове
  3. Сестри Стоеви отпаднаха на старта в Бирмингам

Сестри Стоеви отпаднаха на старта в Бирмингам

Българките загубиха от водачките в световната ранглиста

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха в първи кръг на силния турнир по бадминтон от сериите "World Tour Super 1000" в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1.1 милиона долара.

Българките загубиха от водачките в световната ранглиста Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай) с 11:21, 12:21 за 40 минути.

Сестрите играха равностойно до първото прекъсване в мача в първия гейм, което беше при резултат 11:10 за китайките. След това номер 1 в света направиха серия от 10:1 и поведоха в резултата. Във втората част Чън и Фан взеха аванс със 17:10 и 18:11 и без проблеми затвориха мача.

Габриела Стоева и Стефани Стоева, които са действащи европейски шампиони, в момента са 14-и в световната ранглиста.