Шампионът Етър поведе на Бъки във финалната серия в хандбала при жените

Отборът от Велико Търново разгроми съперника с 34:20

Шампионът Етър 64 (Велико Търново) разгроми гостуващия Бъки (Гарбово) с 34:20 (16:9) в първия мач от финалния плейоф за титлата в женското хандбално първенство.

Така възпитаничките на Йонка Генчева, които са победителки от редовния сезон и носителки на купата на България, поведоха в серията до три победи. Втората среща е утре също във Велико Търново.

Двубоят беше равностоен само в началните минути, а след 6:4 около средата на първото полувреме домакините поеха инициативата и методично увеличаваха преднината си. Заради сериозния аванс към края Генчева пусна девойките старша възраст на полето в последните десетина минути, за да запази титулярките за утрешната втора среща от серията.

Най-резултатна за победителките беше Станислава Димитрова с 10 гола, а с 6 попадения се отличи Зорница Стефанова. За Бъки 6 пъти се разписа Благовеста Йосифова, а 4 гола вкара Лидия Ковачева.