2. Други спортове
  3. Шампионката на България на финал за СК по аеробна гимнастика

Шампионката на България на финал за СК по аеробна гимнастика

Ана-Мария Стоилова се класира осма с оценка 19.950 точки

Шампионката на България Ана-Мария Стоилова се класира за финала на Световната купа /СК/ по аеробна гимнастика за мъже и жени в Боровец. В квалификациите, които завършиха късно снощи, Стоилова се класира осма с оценка 19.950 точки.

Първите осем от всяка категория печелят право да участват на финалите. Другата българка Емилия Будунова се класира 15-а в пресявките с 19.400 точки. Най-висока оценка в квалификациите получи Любов Газов (Австрия) - 21.150 точки. При мъжете шампионът на България Антонио Папазов не успя да премине квалификациите, в които зае 12-о място с 20.000 точки.

С първа оценка е Иван Велос (Мексико) - 21.800 точки. При жените участваха 28 състезателки, а при мъжете - 20. При смесените двойки Антонио Папазов и Ана-Мария Стоилова също са финалисти.

Те завършиха шести в квалификациите с 20.600 точки. Първи са Сара Морено и Висенте Ли (Испания) с 20.800 точки. Представители на Румъния и Китай победиха в квалификациите съответно на тройки и групи, където няма българско участие. Финалите на Световната купа са днес от 13.45 до 15.45 часа.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024