2. Други спортове
  3. Шиков остана 9-и на световното

Шиков остана 9-и на световното

Българинът направи само 2 успешни опита

Малшансът продължава да преследва българските щангисти на световното първенство по вдигане на тежести за мъже и жени в Анахайм (САЩ).

За пореден път наш представител не успя да покаже най-доброто от себе си, след като записа само по един успешен опит във всяко от двете движения в двубоя. Именно това направи националът Георги Шиков, който зае девето място в категория до 94 килограма на световното.

Българинът записа двубой от 355 кг. Той започна с успех на 164 кг в изхвърлянето, но след това не успя на два пъти да се справи със 167 кг, което му отреди временното 9-о място.

В изтласкването пък Шиков първо сбърка на 191 кг, но след това се справи с тях. Той обаче не успя в третия си опит на 197 кг и остана 14 в подреждането на това движение. В крайното класиране обаче Георги намери място в топ 10, нареждайки се 9-и.

Шампион стана иранецът Сохраб Моради с нов световен рекорд. Олимпийският шампион от Рио 2016 завърши с двубой от 417 кг, което е ново най-добро постижение.

Моради счупи върховото постижение и в изтласкването с 233 кг. В изхвърлянето иранецът вдигна 184 кг. Втори остана литовецът Ауримас Дидзбалис с 388 кг (176/212). Трети е друг иранец Сидауб Мосавиджарахи с 385 кг (171/214).

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година