2. Други спортове
  3. Симон Байлс на шесто световно първенство

Симон Байлс на шесто световно първенство

Гимнастичката отново е в топ-форма

Симон Байлс е готова да участва на шесто Световно първенство в кариерата си този месец, след като постигна най-добрия резултат в многобоя на квалификациите в САЩ, съобщиха от америнската федерация.

Байлс, четирикратна олимпийска шампионка и 19-кратна световна златна медалистка, е начело на отбора от пет жени, който заминават за Антверпен (Белгия), където тя спечели първата от петте си световни титли в многобоя през 2013-а на едва 16-годишна възраст.

"Връщам се там, където започна всичко. Ще се видим скоро в Белгия“, написа 26-годишната гимнастичка в Инстаграм.

Байлс ще стане първата жена, която ще представлява САЩ на шест световни първенства по спортна гимнастика, след като спечели квалификацията, оглавявайки класирането в многобоя на двудневния селекционен лагер тази седмица в Кейти (Тексас).

Шампионатът на планетата ще се проведе от 30 септември до 8 октомври в Белгия.

Американката се завърна в спорта през август след двегодишна пауза, след като се оттегли от няколко дисциплини на олимпийските игри в Токио 2020 заради проблеми с психичното здраве. Тя спечели рекордна осма титла в многобоя на националния шампионат и каза по-рано този месец, че целта й е да участва на Игрите в Париж следващата година.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков