2. Други спортове
  3. Синът на Назарян в битка за златото на Евро 2018

Синът на Назарян в битка за златото на Евро 2018

Едмон е единственият бъкгарин, стигнал до битка за злато в надпреварата

Едмонд Назарян ще спори за европейската титла на първенството за кадети в Скопие. Негов съперник утре ще бъде азерът Гурбан Гурбанов.

Младият талант е син на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян. До момента той записа 4 убедителни победи на първенството в категория до 45 кг на класическия стил.

Българинът прегази германеца Лену с 10:0, после и украинеца Юрий Лупан с 10:2, на четвъртфиналите се справи с руснака Иляс Яндаров - 6:3, а на полуфинала преодоля Янис Нифри (Франция) с 9:0.

Назарян е единственият ни представител, който достигна до големия финал на първенството.

До момента България има 3 бронзови медала - на Рухам Расим (55 кг), Християн Стефанов (71) и на Стоян Йорданов (110) в свободния стил.

При класиците Камен Петров остана пети при най-тежките до 110 кг, след като в малкия финал за бронза загуби от Мате Когадзе (Грузия) с 0:10.

Другите наши представители при класиците отпаднаха рано.

Георги Райков (51 кг) бе спрян от Клицунов (Беларус) с 0:8, Цветан Сирашки (60) претърпя поражение от Гарик Сноян (Франция) с 0:9, Петър Горняшки отстъпи пред  турчина Атес с 4:5, а Емилиян Лазаров се препъна пред датчанина Лауридес - 0:2.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година