2. Други спортове
  3. СЛЕД 4 ГРЕДИ: Паднахме от Естония на старта на финалите в Евролигата

СЛЕД 4 ГРЕДИ: Паднахме от Естония на старта на финалите в Евролигата

"Лъвовете" създадоха доста голови положения, но отстъпиха с 2:4

България отстъпи на Естония с 2:4 в първия си двубой от финалния турнир на Евролигата по плажен футбол, който се провежда в Терачина, Италия.

"Лъвовете" създадоха доста голови положения, а на четири пъти и гредите помогнаха на съперника.

Мачът започна неблагоприятно за българския отбор, който получи гол, дело на Мунскинд още в първата минута на срещата. Само 2 минути по-късно националите имаха шанс да изравнят резултата след отсъдена дузпа, но Калоян Цветков пропусна да се разпише. До края на първата част отборът на Естония увеличи своя аванс до 3:0 с две попадения на Раку. Въпреки многото положения за България, резултатът се запази 3:0 до началото на третата част. В заключителните 12 минути "лъвовете" запазиха своя устрем в атака, но Естония отбеляза четвърти гол. Едва в края на мача усилията им дадоха резултат и Калоян Цветков реализира за 4:1. Минути по-късно, при поредната атака за България, капитанът на Естония Минибаев си отбеляза автогол, който оформи крайния резултат от срещата 4:2.

На 15 септември, петък от 13:15 часа България се изправя срещу Гърция във втория си мач от група 1. В събота, 16 септември тимът ни приключва груповата фаза с мач срещу северните ни съседи от Румъния. Мачовете ще се предават пряко по Mtel Sport 1 в родния ефир, както и онлайн в сайта http://www.beachsoccer.com/.

В неделя са финалните четири плейофа за разпределение на местата в крайното класиране на Дивизия "Б". Шампионът, който влиза в горната дивизия, ще бъде излъчен след директен сблъсък между отборите, оглавили двете предварителни групи.

Съставът на България:

Вратари: 1. Костадин Белинов (СА МВР),12. Добромир Господинов (МФК Спартак)
Защитници: 4. Мартин Великов (МФК Спартак),6. Станислав Джамбазов (МФК Спартак),7. Георги Тузаков (Св.Никола)
Полузащитници: 8. Цено Лозанов (Искър), 10. Калоян Цветков (МФК Спартак),14. Илиян Илиев (МФК Спартак)
Нападатели: 9. Филип Филипов (МФК Спартак),11. Павел Адамов (МФК Спартак),22. Иван Мартинов (МФК Спартак)

Селекционер:
Симеон Христов
Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година