2. Други спортове
  3. Спартак пречупи Левски на хандбал при мъжете

Спартак пречупи Левски на хандбал при мъжете

След успеха габровки се изравниха по точки с Етър 64 и Свиленград ПУ

Прогнозите за оспорвани дерби срещи от поредния кръг на хандбалното ни първенство при мъжете и жените напълно се сбъднаха и феновете на спорта станаха свидетели на изключително интересни мачове, някои от тях решавайки се в последните минути.

Очаквана с огромен интерес среща между първия и третия при жените, тимът на „Бъки” Габрово успя да победи гостуващия лидер от Етър 64 и си върна за загубата през
първия полусезон. Двата отбора изиграха истинско дерби в зала „Орловец” и срещата премина през доста обрати, за да се стигне до гол преднина на гостенките от Велико Търново на полувремето- 10:11. През втората част „Бъки” подобри играта в защита и с атака по фланговете момичетата на Веселина Златева обърнаха съперника за крайното 23:21.

След успеха габровки се изравниха по точки с Етър 64 и Свиленград ПУ – по 16-т във временното класиране.

Резултати  от 10-ия кръг на женското първенство :
Поморие – Свиленград ПУ – 15:31 (7:15)
Бъки- Етър 64 – 23:21 (10:11)
Панагюрище – Шумен’98 – 25:30 (10:10)
Ники спорт  (Сливница ) – Хасково – 32:26 (16:12)

При мъжете от 11-ия кръг най-интересно бъше във Варна където „Спартак” прие новака в групата „Левски” София. Пред пълни трибуни домакините стигнаха инфарктно до
успеха, след като по-малко от 2 минути преди финалната сирена резултата беше равен – 25:25. Мартин Тодоров се превърна в герой за „соколите” отбелязвайки две попадения за крайното 27:25 (16:12). В останалите мачове лидерите от Локомотив Варна прибавиха нови точки към актива си след убедителния успех у дома над „Левски” (гр. Левски) с 47:20 и вече са на върха в подреждането с 20 точки и без загуба от началото на сезона.

Ето и всички резултати от срещите при мъжете:
Локомотив Вн  – Левски (гр.Левски) - 47:20 (23:14)
Добруджа – Локомотив ГО- 38:21 (14:11)
Спартак Вн  – Левски  (София)- 27:25 (16:12)

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София