2. Други спортове
  3. Сребро за Тасева на лента, Калейн втора на бухалки

Сребро за Тасева на лента, Калейн втора на бухалки

Българките останаха без медали на топка и обръч

Катрин Тасева и Боряна Калейн вече имат по един сребърен медал от финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

След като вчера остана четвърта в многобоя, днес Тасева се класира втора лента, след като получи оценка от 16.400 точки. Златото заслужи рускинята Мария Сергеева,  която беше оценена с 16.800 за изпълнението си на лента. Бронзът отиде в ръцете на украинката Влада Николченко с 16.050. на “Уембли”.

Боряна Калейн стигна до сребро във финала на бухалки с оценка от 17.800 точки. Златото отиде при ураинката Николченко с 18.100, Сергеева тук остана трета със 17.700 м.

Тасева завърши четвърта във финала на топка с оценка от 17.900. Тя беше изпреварена от рускините Екатерина Селезньова и Мария Сергеева, които получиха 18.200 и 18.100 съответно, както и от японката Кахо Минагава, която беше оценена със 17.950.

На финала на обръч Калейн завърши на четвърто място със 17.350 точки, а Катрин Тасева е седма с 16.350. Шампионка на този уред стана  Сергеева с 18.200 точки, следвана от Катарина Халкина (Беларус) със 17.750 точки и Лаура Зенг (САЩ) със 17.350 точки.

По-късно днес са финалите на 5 обръча и на 3 топки/2 въжета при ансамблите с участието на България.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година