3. Стартира големият снукър турнир PTC Bulgaria Open

Стартира големият снукър турнир PTC Bulgaria Open

От българите само Братислав Кръстев успя да премине през квалификациите

Тази сутрин стартира големия международен турнир PTC Bulgaria Open.

Нашата страна приема за четвърти пореден големите снукър звезди.  Зала „Универсиада“ е домакин на всички двубои от 6-ти до 8-ми ноември.

Феновете на снукъра знаят, че тази година отсъстват единствено Нийл Робъртсън и Рони О‘Съливан, като Ракетата ще се реваншира на българските фенове с демонстративен двубой в зала „Триадица“ след две седмици срещу Джими Уайт.

От българите само Братислав Кръстев успя да премине през квалификациите и се класира за основната схема. Той ще излезе в събота срещу номер 17 в световната ранглиста Робърт Милкинс от 11:00 часа.

Двубоите в петък и събота стартират от 09:30 часа като всеки състезател трябва да спечели трите си двубоя за деня, за да се класира за 1/8 финалите, които започват в неделя. В петък своите двубои започват едни от фаворитите за титлата Джъд Тръмп и Марк Селби.

Тази година България  бележи два сериозни рекорда в PTC Bulgaria Open. Половината от всички съдии на турнира ще бъдат българи. 11 от всичките 22-ма рефери са членове на нашата асоциация на снукър реферите. Големият спортен канал Евроспорт ще предава на живо всичко от турнира в България от първата до последната минута.

Миналогодишният шампион Шон Мърфи и финалист от Световното първенство тази година, ще защитава титлата си в София само няколко месеца след като направи серия демонстративни мачове със Световния шампион Стюарт Бингам, който също ще вземе участие в турнира.

Джъд Тръмп (2012) и Джон Хигинс (2013) спечелиха първите две издания на PTC Bulgaria Open и определено имат много хубави спомени от нашата страна. Феновете ще могат да се насладят и на прекрасната игра на Марк Селби, който се закани вече да спечели турнира в България.

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024