2. Други спортове
  3. Стилияна Николова спечели второ сребро от Световното първенство по художествена гимнастика

17-годишната ни гимнастичка остана зад Дария Варфоломеев

Стилияна Николова спечели сребърен медал на финала на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

17-годишната Николова получи оценка от 32.600 точки, от които 16.400 за трудност, 8.250 за артистичност и 7.950 за изпълнение. Тя имаше едно изпускане, но игра изключително динамично, артистично и с чудесни пируети.

За българката, която е дебютантка на такъв голям форум, това е второ отличие от шампионата след среброто на финала на обръч снощи.

Световна шампионка на бухалки стана германката Дария Варфоломеев с 33.550 точки, а трета остана София Рафаели от Италия с 31.850 точки, след като имаше две изпускания по време на изпълнението си. Снощи Рафаели взе златото на обръч и на топка.

По-късно Стилияна Николова ще играе и на финала на лента, а в събота ще спори за отличията на финала в индивидуалния многобой.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"