2. Други спортове
  3. Тасева и Владинова се класираха в Топ 6 в Пезаро

Тасева и Владинова се класираха в Топ 6 в Пезаро

Двете ни гимнастички се представиха много успешно в индивидуалния многобой

Българките Катрин Тасева и Невяна Владинова се класираха в Топ 6 в индивидуалния многобой и квалификация за финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Пезаро.

Тасева се нареди пета със сбор от 67.100 точки, а веднага след нея завърши Владинова с 66.200 точки. Победителка стана Александра Солдатова от Русия със 73.100 точки, следвана от сънародничката си Дина Аверина със 72.400 и Катерина Халкина (Беларус) с 68.250.

Тасева ще играе във всичките четири финала на отделните уреди утре, а Владинова ще участва във финалите на топка и лента. На топка и двете българки ще се борят за медали, като Катрин влиза с трета по сила оценка, а Невяна е с четвърти резултат от днес.

На лента Владинова пък влезе във финала с втора по сила оценка. От 20 ч. българско време започват изпълненията на националните ансамбли при жените с три топки и две въжета. Момичетата на Весела Димитрова поведоха в класирането вчера с безапелационна игра.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова