2. Други спортове
  3. Ташева с титлата в многобоя на републиканското по художествена гимнастика

Ташева с титлата в многобоя на републиканското по художествена гимнастика

Кристина Ташева от клуб Академик (София) спечели титлата в многобоя при жените в републиканското класиране на международния турнир по художествена гимнастика "Руми и Албена", който се организира за 17-ти път клуб от "Чар-ДКС" (Варна)

Кристина Ташева от клуб Академик (София) спечели титлата в многобоя при жените в републиканското класиране на международния турнир по художествена гимнастика "Руми и Албена", който се организира за 17-ти път клуб от "Чар-ДКС" (Варна). Ташева събра сбор от 45.700 точки. Втора е Симона Дянкова (Чар-ДКС) с 44.550 точки, а трета - Радина Филипова (Чар-ДКС) с 43.600 точки.

В класирането следват Любомира Казанова (Левски-Илиана), Стелиана Янкова (Левски Плюс), Симона Иванова (Грация, Варна) и други. Радина Филипова е първа във финала на бухалки, пред Симона Дянкова и Кристина Ташева. На лента победи Ташева, следвана от Филипова и Дянкова. В уред по избор спечели Дянкова, втора е Ташева, а трета - Филипова.

В международното класиране многобой спечели Ромина Радева (Чар-ДКС), пред съотборничките си Симона Якимова и Илина Костова. Якимова стана първа във финалите на бухалки и лента, а на уред по избор спечели Радева. 35 години изминаха от трагичната смърт при самолетна катастрофа на път за Полша, на двете варненски гимнастички Румяна Стефанова и Албена Петрова, възпитанички на заслужилата треньорка Мария Чиприянова.

В републиканското класиране многобой при девойки старши възраст титлата спечели Ася Иванова (Импала), Мария Стилянова (ЧАР-ДКС Варна) и Йоана Пенева (Левски-Илиана). Ася Иванова спечели финалите на обръч, топка и съчетание с уред по избор. В международното класиране първа е Георгия Марта (Гърция), пред Катерина Маринова (Чар-ДКС) и Любов БУрова (Русия). Във финалите на отделните уреди на обръч и топка спечели Катерина Маринова, а на уред по избор - Георгия Марта.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България