2. Други спортове
  3. Тайбе Юсеин със сребро, петима българи са финалисти на "Дан Колов - Никола Петров"

В решителната схватка двукратната световна вицешампионка отстъпи пред Юлия Ткач с туш

Тайбе Юсеин спечели сребърен медал в кат до 63 кг на турнира "Дан Колов - Никола Петров" в зала "Универсиада".

В решителната схватка двукратната световна вицешампионка отстъпи пред Юлия Ткач (Украйна) с туш, след като резултатът бе 6:6. Украинката е една от най-титулуваните в категорията, а преди 2 г. бе обявена и за № 1 в света от Международната федерация.

Преди това Юсеин срази с технически туш 10:0 Езги (Турция), а след това тушира и Елина Васева, останала с бронз.

При мъжете петима наши достигнаха финалите.

При 65-килограмовите на свободния стил Борислав Новачков ще спори в следобедния сеанс срещу Франклин Гомес (Пуерто Рико), призьор от световни първенства.

Новачков, който на световното в Лас Вегас 2015, остана на крачка от олимпийската квота, стартира с технически туш 10:0 срещу алжиреца Аит Амтар, срази с 5:0 световният вицешампион от Лас Вегас 2015, но от по-долната категория Батболт Номин (Монголия), а на полуфинала разгроми и македонеца Деян Митров - 10:0.

В кат. до 70 кг Николай Куртев също е на финал срещу европейския вицешампион Магомедмурад Гаджиев (Полша). Българинът победи на старта в категорията Георги Златов със 7:0, а след това и молдовеца Сава Михайло с 10:0.

При 97-килограмовите Драгомир Стойчев ще се бори за бронза.

В класическия стил в кат. до 66 кг на финал ще спорят Свилен Костадинов срещу бесарабският българин с наш паспорт Константин Стас.

До момента Костадинов има две победи срещу иранци - Исан Хасан - 4:0 и Махмуд Хабиби - 6:2.

Стас стартира с технически туш срещу нашия Андрей Борисов - 11:0, а на полуфинала се справи и с венецуелеца Ривас - 7:3.

При 85-килограмовите Николай Байряков ще се бори на финал срещу арменеца Максим Манукян, който на старта в категорията победи Христо Маринов - 4:0. Маринов пък ще излезе в спор за бронза срещу друг арменец Артур Шахинян.

Байряков пък до момента на сметката си има две победи - срещу Айрин Рамадановски с 8:0 и иранеца Пейван Резаи - 6:0.

При жените за бронза ще спори и Александрина Кашинова (53 кг).

Финалните срещи започват в 16 часа, а не както беше обявено по-рано в 15,30 часа.

А в 16,30 часа Спортното министерство и министър Красен Кралев ще наградят Боян Радев и Валентин Йорданов с почетния знак на ведомството.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София