2. Други спортове
  3. Тайбе Юсеин: Титлата е най-големият подарък за рождения ми ден

Тайбе Юсеин: Титлата е най-големият подарък за рождения ми ден

Световната централа с респект към успеха на боркините ни

Титлата е най-големият ми подарък за рождения ден. Това заяви Тайбе Юсеин малко след спечелването на златния медал на европейското първенство по борба в Каспийск (Русия).

„През 2017-а останах на една секунда от триумфа. Завърших със сребро на първенството в Нови Сад. Имах цяла година да преосмисля всичко, да видя грешките си. И се радвам, че се върнах в най-добрата си форма именно на рождения ми ден.

Да, мачът с Тражукова беше дълъг, прекъсван поради ред причини. Но аз останах изцяло фокусирана върху спечелването на срещата", допълни шампионката.

Юсеин се наложи с 11:8 над рускинята Тражукова в категория до 62 кг, а двубоят бе прекъсван на няколко пъти - заради кръвотечение от ухото на рускинята, заради проблеми с електронното табло за времето, както и след оспорвания на съдийски отсъждания.

Златото е първо при жените в карирата на Юсеин, която вече има общо 8 медала.

При 57-килограмовите Биляна Дудова защити титлата си от 2017-а, като на финала не даде шанс на опитната Ирина Ологонова европейска шампионка и сребърна медалистка от световно първенство - 6:0.

"Русия излезе на финалите като абсолютен доминант с 3 представителки в спор за титлите, но големият победител бе България с две шампионки", пише в резюмето за решителните схватки в петъчния ден официалният сайт на Международната федерация UWW.

В класирането по нации при жените България заема пето място с 92 т. Лидер е Русия със 173 т., следван от отборите на Беларус (140 т.) и Турция (117).

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година