2. Други спортове
  3. Топалов определи като катастрофални първите си 3 партии от турнира на претендентите

"Надявам се с хода на мачовете да вървя във възходяща линия"

Българският гросмайстор Веселин Топалов определи като катастрофално представянето си в първите три партии от турнира на претендентите за Световната титла па шахмат в Москва.

Топалов загуби от Вишванатан Ананд (Индия) с черните и от Левон Аронян (Армения) с белите и постигна реми с Пьотр Свидлер (Русия) с черните. С 0,5 точки той заема последното осмо място във временното класиране, а лидери с по 2,0 точки са Сергей Карякин (Русия), Ананд и Аронян.

"Ясно е, че формата ми е доста лоша. В мача срещу Аронян (в третия кръг) направих много лош избор на дебют. Играейки с белите, подобно нещо е непростимо. Практически още когато загубих пешката на е4 (б.а. на 17-ия ход), ми стана ясно, че вървя към поражение. Опитах се, чаках грешка на съперника, но нищо не се получи. Много слаба партия за мен. Трябва да играя много по-добре. Досега представянето ми е катастрофа", коментира Топалов.

"Надявам се с хода на партиите да вървя във възходяща линия. Преди две години Карякин започна като мен сега, но в крайна сметка завърши на второ място", допълни той. Топалов играе утре с черните срещу Фабиано Каруана (САЩ). Победителят в турнира на претендентите в Москва ще се бори за титла срещу световния шампион Магнус Карлсен (Норвегия) през ноември в Ню Йорк.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София