2. Други спортове
  3. Тотална доминация на сумистите ни на „Турнирът на големите - Berlin Basho”

Тотална доминация на сумистите ни на „Турнирът на големите - Berlin Basho”

С тотално българско надмощие завърши „Турнирът на големите - Berlin Basho” през уикенда в Германия. Всички сумисти от Топ 10 на света премериха сили в най-силното издание на реномираната надпревара, като първите три места бяха окупирани от българските национали.

С тотално  българско надмощие завърши „Турнирът  на големите - Berlin Basho” през уикенда  в Германия. Всички сумисти от Топ 10 на света премериха сили в най-силното  издание на реномираната надпревара, като първите три места бяха окупирани от българските национали.

Петър Стоянов за втори път триумфира  като шампион в „Berlin Basho”. През 2007 година Вожда отново бе на върха  в Берлин, но следващата година остана втори след Уламбайар Биамбайар - Биамба. Сега президентът на родната федерация по сумо тръшна най-класните си противници в това число и монголеца Биамба като с това отново спечели купата и заслужи 5 хиляди евро от наградния фонд.

Националът  и треньор Христо Христов, който  по-рано през годината бе №1 в Бони Оборот Сумо Мастърс, зае второто място и взе 3 хиляди евро.

След  всички схватки в единствената в  надпреварата категория Open Иван Качаков пък се нареди на трета позиция, непозволявайки освен български други сумисти да са на почетната стълбичка като за това от 20-те хиляди евро получи 2 хиляди.

12 държави  изпратиха свои сумисти на  познатия като „Турнирът на  големите - Berlin Basho”, а сред тях бяха десетте най-класни гиганти на планетата – Уламбайар Биамбайар-Биамба, Наранбат Ганкхуяг и други медалисти от Монголия, трикратният световен шампион Роберт Пачко, 140-килограмовият Яцек Ярач от Полша – медалист от Европейски и Световни първенство в последните 10 години, руснакът Артур Багаев - два пъти световен шампион отборно и два пъти първи на европейско първенство и други.

Стоянов, Христов и Качаков отидоха  в Берлин, след като получиха персонални покани за участие в най-комерсиалния турнир с рекорден награден фонд от 20 000 евро „Berlin Basho”.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната