2. Други спортове
  3. Учител срещу ученик на финала на републиканското по билярд, Людмил Георгиев стана шампион

Георгиев надви 17-годишния Марио Вълчев със 7:4

В столичния клуб „Stix” тази събота и неделя се проведе републиканското първенство по билярд за мъже в дисциплината десета топка - целта на играта е да бъдат вкарани подред по номера топките от първа до десета. Участваха 71 майстори на щеката от цялата страна – София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Пазарджик, Петрич, Бяла, Добрич, Каварна и други.

На полуфиналите Людмил Георгиев от клуб BSD - София победи Радостин Димов от Корона – Руса със 7:1, а в мач между двама играчи на BSD Марио Вълчев спечели срещу Станимир Русалнов със 7:5.

Така до финала достигнаха учител и ученик. Людмил Георгиев е треньор в школата на BSD, а 17-годишният Марио Вълчев е един от най-талантливите и най-добре представящи се негови възпитаници. Опитът се оказа решаващ и Людмил Георгиев, който е и треньор на националните отбори на България за жени и юноши, спечели със 7:4 игри и стана републикански шампион на България на десета топка за 2016 година. Златният медал и шампионската купа му бяха връчени от председателя на Българска Билярд Федерация Иван Каменарски. За Марио Вълчев остана сребърното отличие – първо за него от републиканско първенство за мъже при професионалистите, а Станимир Русланов и Радостин Димов добавиха бронзови медали към богатата си колекция.

Българска Билярд Федерация ще излъчи държавни шампиони при мъжете и в останалите три основни билярдни дисциплини – осма топка, девета топка и стрейт.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София