2. Други спортове
  3. Украинец триумфира в Обиколката на България-Юг

Украинец триумфира в Обиколката на България-Юг

Радослав Константинов е най-добре представилият се българин

Украинецът Виталий Бутс спечели 66-ата колоездачна Обиколка на България-Юг, след като в днешния трети етап от състезанието - 98 километра от Стара Загора до Пловдив, постигна трета поредна етапна победа.

Бутс от тима на Колос (Украйна) финишира пръв с време 2:06.03 часа, като всички колоездачи пристигнаха заедно на финала в Пловдив и в челото на класирането не настъпиха никакви размествания.

Втори в днешния етап е аржентинецът Николас Тивани Перес, състезаващ се за Хемус (Троян), докато трети е Леонид Краснов от Туснад (Румъния).

В генералното класиране Бутс завърши с време от 11:16.08 часа. Втори е Станислав Бажков (Минск, Беларус) с пасив от 14 секунди, а трети, също на 14 секунди, е съотборникът на шампиона Андрей Василюк. Най-добре от българите се представи Радослав Константинов, който завърши 5-и, на 30 сек. след победителя.

В десетката в днешния етап пък влязоха двама наши колоездачи. Седми е Николай Генов (Цар Симеон, Пловдив), а осми е Александър Алексиев (Несебър). Тимът на Колос е победител в отборното класиране, а Николас Тивани Перес взе отличието за "Най-добър млад състезател".

Призьорите в обиколката на България бяха наградени лично от министъра на младежта и спорта Красен Кралев.

1. Колос (Украйна) 33:50:03 часа
2. Минск (Беларус) + 2:39 минути

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година