2. Други спортове
  3. Унгария на четвъртфинал на СП по хандбал

Унгария на четвъртфинал на СП по хандбал

Ето и подробностите

Отборът на Унгария си осигури класиране на четвъртфиналите на световното първенство по хандбал за мъже в Швеция и Полша.

Маджарите спечелиха срещу аутсайдера Кабо Верде с 42:30 (22:15) в последния кръг в група 2 на втората фаза от шампионата и приключиха на второто място с 6 точки. Те се нуждаеха и от допълнителна помощ от европейския шампион и домакин Швеция, който вече си беше осигурил първата позиция в групата, но надделя над Португалия с 32:30 (13:14) в Гьотеборг в последния си мач и завърши с пълен актив от 10 точки. Иберийците останаха на четвърто място с 5 точки и отпаднаха от елиминациите за титлата.

В група 1 директен сблъсък за лидерската позиция олимпийският първенец Франция навакса изоставане от 18:21 след почивката и надделя над Испания с 28:26 (13:13) в Краков, за да завърши на върха с 10 точки. "Ла Фурия Роха" остана втори с 8 пункта, но и двата тима продължават на четвъртфиналите.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков