2. Други спортове
  3. Ванеса Калоянова ще спори за бронза на Европейското по борба до 23 години

Ванеса Калоянова ще спори за бронза на Европейското по борба до 23 години

Тя се състезава в категория до 76 килограма

Ванеса Калоянова ще спори за бронза при най-тежките в категория до 76 килограма на Европейското първенство по борба до 23 години в Пловдив. Българката загуби първия си мач от унгарката Бернадет Над с технически туш - 0:11, но в последствие Наги достигна до финала и изтегли Калоянова до мача за бронзовото отличие, в който тя ще излезе на тепиха срещу туркинята Мехтап Гюлтекин.Другите три българки днес отпаднаха след ранни поражения. Ирена Бинкова беше елиминирана в категория до 55 килограма след загуба от унгарката Ерика Богнар с 0:10 в квалификациите.

При 68-килограмовите Сийка Иванова пък претърпя поражение на четвъртфиналите от германката Зофия Шефле с технически туш - 0:11, в 4:08 минута на мача и също отпадна.

Богнар и Шефле загубиха на полуфиналите и не успяха да изтеглят българките до репешажите за бронза.

Надпреварата в категория до 59 килограма беше с групова фаза, като Фатме Шабан първо беше туширана в 1:58 минута на схватката със защитаващата титлата си Анастасия Никита (Молдова), а след това  във втория си двубой падна с технически туш - 0:10 точки, в 25-ата секунда на втората част от полякинята Магдалена Глодек и напусна турнира.