2. Други спортове
  3. Вангелов и Янкова ще се борят за медали в Рига

Вангелов и Янкова ще се борят за медали в Рига

Георги Вангелов и Елица Янкова ще се борят за медали в следобедната сесия на европейското първенство в Рига, Латвия. Двамата българи ще играят за бронзови отличия, докато Мирослав Гешев и Тайбе Юсеин отпаднаха рано в своите категории.

Вангелов победи турчина Сюлейман Атлъ и французина Зоер ел-Орак, а на четвъртфиналите на категория до 57 килограма отстъпи с технически туш на Хаджимурад Рашидов. 20-годишният руснак, който е двукратен световен шампион за младежи от 2011 и 2012 година, в крайна сметка стигна до финала и изтегли Георги Вангелов на репешаж, в който българинът игра срещу израелеца Юри Холуб. Родният национал беше по-агресивният състезател и събори четири пъти своя съперник на тепиха, по два пъти в двете части, печелейки мача с 8:0.

Вангелов, който получи медицинска помощ 30 секунди след началото на втората част заради удар на Холуб при опит за измъкване от клинч, ще играе за бронз срещу Асадула Лачинов. 29-годишният състезател от Беларус има титла на турнира "Рамзан Кадиров" през 2013, но е без сериозни постижения на световни и европейски първенства.

Елица Янкова победи на старта полякинята Анна Лукашяк, а след това надделя с технически туш над украинката с британски паспорт Яна Стадник. Нейната сестра Мария, 5-кратен европейски шампион и национал на Азербайджан, обаче отмъсти за отпадането на Яна и тушира Янкова на полуфинал, което изпрати българката на мач за бронзов медал. В него тя ще срещне рускинята Валентина Исламова, която загуби срещу българката на полуфиналите в Баку миналата година.

Мирослав Гешев преодоля един съперник в категория до 86 килограма, но отпадна на осминафиналите и не успя да се добере до репешаж. Българският национал, който замества Михаил Ганев на европейските финали, се наложи с 6:0 точки над италианеца Арон Канева и отстъпи с 0:8 срещу германеца Вилям Харт. Той пък от своя страна загуби по точки в четвъртфинала срещу Александър Хущин от Беларус.

Тайбе Юсеин отпадна най-рано, след като загуби с технически туш при 2:12 точки срещу защитаващата титлата си унгарка Мариана Шаштин.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София