2. Други спортове
  3. Варненско дерби на 1/4-финалите за Купата на България по хандбал

Варненско дерби на 1/4-финалите за Купата на България по хандбал

Етър 64 победи Поморие в дербито при жените от шестия кръг на първенството

След изиграването на 1/8 финалите в турнира за Купата на България по хандбал при мъжете стана ясно,че на крачка от влизането във „финалната четворка” ще отпадне един от двата варненски отбора Спартак или Локомотив. Така отреди схемата на провеждане на срещите от програмата за четвъртфиналите. Без изненади преминаха осминафиналите за трофея, като по-класните съперници стигнаха с лекота до успеха и следващия кръг. Единствено в залата в Гоце Делчев беше драматично до самия край, имайки предвид, че домакините от Пирин трябваше да „стопят” разликата от 5 гола на полувремето с Левски, за да елиминират гостите с крайното 23:21. Един мач от програмата на 6-ия кръг на Държавното първенство при жените се изигра в Поморие, където Етър 64 стигна до успеха над едноименния тим с 22:27.

Ето и всички резултати от 1/8 за Купа България- мъже :

Локомотив ГО – Добруджа 25:35 (12:19)

Шумен-61 – Локомотив (Варна) 5:24 (3:11)

Раховец-2008 – Фрегата 13:36 (4:15)

Академик-ТУ – Чардафон 26:33 (11:16)

Мартен-67 – Спартак (Варна) 25:37 (14:17)

Пирин ГД- Левски (гр. Левски) 23:21 (11:16)

Спартак (Варна)- Локомотив (Варна)

Мачовете ще се играят през февруари 2017 година, като крайният победител от ¼ финалите ще бъде определен в една среща.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова