2. Други спортове
  3. Васил Василев спечели първото място в най-оспорваната категория на 11-ото велорали DRAG Черни връх

Христина Козарева стана шампионка при жените за втора поредна година

При прекрасно време премина 11-ото издание на Велорали Черни връх, организирано от DRAG. В съботния ден на старта от кв. Бояна на велосипеди към Черни връх се отправиха рекорден брой участници – 201.

С цел запазване високото ниво на техничност, трасето при спускане беше променено. Новият маршрут изключително много допадна на ентусиастите, които трябваше да преминат разстояние от 38 км с обща денивелация 3300 метра.

Васил Василев спечели първото място в категория Мъже, утвърдила се през годините като една от най-оспорваните в МТБ надпреварата. Той финишира пръв за време от 2:37 ч.

Призът при жените бе връчен на Христина Козарева, миналогодишен шампион в категорията. Специални награди бяха раздадени за най-добър спускач, катерач и най-млад участник. Награждаването се извърши в 6 категории:

Най-млад участник – Гавраил Стефанов
Най-доброто време през годините е 2:21:57, постигнато от Уолтър Клепе през 2012 г.
Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024