2. Други спортове
  3. ВЕЛИКО! Ангел Русев стана европейски шампион контузен! (ВИДЕО)

ВЕЛИКО! Ангел Русев стана европейски шампион контузен! (ВИДЕО)

Щангистът ни получи травма в рамото при изхвърлянето, но показа невероятна воля

Ангел Русев стана европейски шампион в категория до 55 кг. на шампионата на Стария континент по вдигане на тежести в София.

Българинът спечели четвърта европейска титла в кариерата си. Успехът дойде с голяма воля, тъй като при втория си опит в изхвърлянето Русев получи контузия в рамото.

Другият български представител в категорията – Джан Зарков, също взе медал, като успя да грабне бронза.

Русев влезе като абсолютен фаворит в категорията и стартира с много лек опит на 105 кг. Във второто си излизане на подиума българинът успя да запише успех на 109 кг, но получи травма в рамото, като дори първоначално опитът му бе даден като неуспешен, но след преглед от съдиите получи три бели светлини. В третия си опит Русев не съумя да се справи със 111, след като видимо изпитваше физически проблем.

В изтласкването Русев успя да се събере и излезе да вдига, след като всички останали вече бяха приключили и се справи със 135кг., което му даде двубой от 244, което бе достатъчно за златния медал. Русе излезе и за втори опит на 140, но проблемът в рамото се оказа твърде голям. Третият опит бе отказан от шампиона, тъй като вече титлата бе в ръцете му.

Чудесна изненада бе и представянето на Зарков, който записа безгрешно състезание. В изхвърлянето 17-годишният ни талант записа успехи на 95, 99 и 102 кг, което му отреди осма позциия на почивката. В изтласкването Джан се представи отлично и грабна сребърен медал след Русев със 123, 129 и 133 кг. Така с двубой от 235 кг. Зарков извоюва бронза - на девет килограма от шампиона и на шест от втория Рамини Шамилишвили от Грузия.

Стефани Стоева се класира на четвъртфинал в Любляна

Тя победи друга българка - Гергана Павлова с 22:20, 21:15

Радомир Стоянов отпадна, Сали Салиев излиза последен

Схватките са от световното за юноши в Понтеведра

Рекорд за Цанко Цанков!

Вече е на козлодуйския бряг в добро здраве. Старт в 03:17 часа, финал в 21:31 часа, добави той.

Цанко Цанков осъществи рекордното плуване на 100 километра в река Дунав

Примож Роглич с огромна крачка към спечелване на Обиколката на Испания

Две българки една срещу друга на турнир в Словения

По бадминтон

Националният отбор до 19г. завърши на 12-о място на Европейското първенство по водна топка