Великобритания със злато за първи път от 112 години

Макс Уитлок спечели злато за Великобритания при мъжете на Световно първенство по спортна гимнастика за първи път от 112 години.

Макс Уитлок спечели злато за Великобритания при мъжете на Световно първенство по спортна гимнастика за първи път от 112 години. Уитлок триумфира на кон с гривни в надпреварата в Глазгоу с 16.133. Той изпревари сънародника си и олимпийски вицешампион Луис Смит с 16.033. Третото място поделиха Харутюм Мердинян (Армения) и Кадзума Кая (Япония) с по 15.500.

Провалът в квалификациите на олимпийския първенец в дисциплината Кристиан Берки от Унгария даде шанс на британците и те се възползваха по най-добрия начин за радост на публиката по трибуните.

Четири гимнастички спечелиха златен медал на смесена успоредка в шампионата на уреди на световното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Глазгоу. За първи път в историята на спортната гимнастика съдиите дават златни медали на четири гимнастички на един уред. Златото на смесена успоредка спечелиха рускините Даря Спиридонова и Виктория Комова, Фан Илин от Китай и Медисън Кочян (САЩ). И четирите гимнастички получиха оценки по 15, 366 точки.