2. Други спортове
  3. Веселин Топалов спечели супер турнира в Нянжин

Веселин Топалов спечели супер турнира в Нянжин

Българският гросмайстор Веселин Топалов спечели предсрочно супер турнира в Нянжин, Китай. Водачът в световната ранглиста посреща Нова година с рекорден рейтиг

Водачът в световната ранглиста по шахмат Веселин Топалов спечели супертурнира в китайския град Нянжин един кръг преди края. Наградният фонд на турнира е 250 000 евро, 80 000 ще получи победителят.

В днешната си партия българският гросмайстор надигра с черните фигури Пьотр Свидлер и събра 6.5 от 10 възможни точки. Руснакът се предаде на 36-ия ход.

Другите две партии завършиха с ремита и така двамата преследвачи на Топалов Бу Сянджи и Левон Аронян изостанаха на 1.5 точки. Утре бившият световен шампион играе с белите фигури срещу словака Сергей Мовсесян, но резултатът от партията ще е без значение.

С поредния си успех Топалов отново премина магическата граница от 2800 ЕЛО. Вчера той водеше листата с рейтинг 2805.9. Най-доброто му постижение досега е 2813 през юли 2006 г. Само Гари Каспаров е имал по-висок рейтинг от българина.
Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"