2. Други спортове
  3. Владимир Дубов отново взе пояса „Дан Колов”

Владимир Дубов отново взе пояса „Дан Колов”

Още 4 бронза донесоха днес националите ни

За втора поредна година Владимир Дубов препаса златния пояс „Дан Колов”. Той триумфира в кат. до 57 кг и обявен за най-добър наш състезател в свободния стил. В класическия стил пояса на „Никола Петров” за първи път взе Любомир Димитров. Националът ликува с титлата при тежките до 130 кг.

Джанан Манолова пък бе обявена за най-добра при жените. Тя стана шампионка при 60-килограмовите.

В последния ден на турнира борците ни спечелиха още две титли – в класическия стил.

В кат. до 66 кг Константин Стас триумфира със златото, след като на финала победи категорично с технически туш 10:0 Свилен Костадинов.

Първи стана и Николай Байряков при 85-килограмовите след успех с 3:0 над Максим Манукян (Армения).

В свободния стил Борислав Новачков (65 кг) отстъпи на финала пред пуерториканеца Франклин Гомес с 0:4. „Сребърен” е и Николай Куртев (70 кг), който в решителната схватка бе надигран от европейския вицешампион Магомедмурад Гаджиев (Полша) с 0:3.

Още 4 бронза донесоха днес националите ни.

Александра Кашкинова, която в малкия финал при 53-килограмовите тушира италианката Тронконе. В свободния стил с отличието се окичиха Октай Салим (70 кг), победил с туш Мирослав Христов, Георги Златов в същата категория – 11:4 срещу Сава Михаил (Молдова). А при 65-килограмовите Филип Новачков тушира иранеца Мехди и също е трети.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София