2. Други спортове
  3. Владимир Дубов спечели титлата в категория до 61 кг.

Владимир Дубов спечели титлата в категория до 61 кг.

На финала той победи японеца Камой Масдам с 6:3.

Световният и европейски вицешампион от 2013-а Владимир Дубов стана победител на силния турнир по свободна борба "Циолковски" в Полша.

На финала в кат. до 61 кг той победи японеца Камой Масдам с 6:3.

Преди това Дубов записа три победи срещу турски състезатели - над Карат Мустафа с 9:2, Ресеп Топал с 11:10 и Астар Мунир Ресеп с 14:4.

В същата категория Радослав Великов е пети. В малкия финал той падна от грузинеца Бекаломтадзе с 1:9.

Бронзовият олимпийски медалист от Пекин 2008 стартира с успех срещу Мишел Аселстине (Канада) с 6:1, а след това отстъпи пред японеца Масдам с 2:7.

При леките до 57 кг Георги Вангелов се окичи с бронз, след като надделя над испанеца Хуан Пабло Гонзалес с 4:3.

На старта в категорията той победи Иван Гуйдя (Румъния) с 5:3, на четвъртфиналите се справи с поляка Кристоф Биенковски с 4:1, а на полуфинала бе спрян от японеца Такаши с 0:7.

В кат. до 74 кг Мирослав Киров остана пети. В спор за бронза той отстъпи пред германеца Георг Харт с 3:5. При първото си излизане на тепиха българинът падна от иранеца и бъдещ финалист Алиреза Газемил с 0:6, който го изтегли в репешажите. Там националът победи без борба Амирхан Висалимов (Австрия).

Световният шампион от 2010-а Михаил Ганев загуби на четвъртфиналите в кат. до 86 кг.

Той стартира с победа срещу Гуриш Гергели (Унгария) с 6:0, на осминафиналите срази Акмед Айбуев (Франция) с 2:2, след това падна от поляка Жизиерзански с 4:7, който не успя да стигне финала и българското участие в категорията приключи.

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024