2. Други спортове
  3. Владинова и Катрин Тасева в топ 6 на Гран при в Марбея след първия ден

Владинова и Катрин Тасева в топ 6 на Гран при в Марбея след първия ден

Ансамбълът при девойки спечели златен медал на международния турнир "Ирина Деляну"

Българските представителки на турнира Гран При в испанския град Марбея Невяна Владинова и Катрин Тасева са в топ 6 след първия състезателен в многобоя, съобщиха от Българска федерация художествена гимнастика.

Владинова е четвърта в общото класиране, докато Тасева към момента е шеста. Лидерки за момента са рускините Александра Солдатова, Арина Аверина и Юлия Бравикова.

Във финалите на отделните уреди, които са по-късно днес, Владинова ще играе на всичките четири от тях, като влиза с най-висока оценка (19.100) на бухалки и с втора оценка на лента. Тасева се класира на три финала (лента, топка и бухалки), като влиза с трета оценка във финала на топка.

В същото време ансамбълът при девойки спечели златен медал на международния турнир "Ирина Деляну" в румънската столица Букурещ. Момичетата на Мария Кънчева в състав Мария Спасова, Галатея Герова, Биляна Везирска, Биляна Писова и Бояна Гелова изиграха великолепно съчетание с пет чифта бухалки и не допуснаха грешки. Те получиха оценка от 15.800, което им беше достатъчно да грабнат златото в многобоя.

Представителката ни при девойки индивидуално Елизабет Йовчева извоюва сребърното отличие в многобоя със сбор от 60.500 точки, след като направи добри изигравания на обръч, топка и бухалки, а на лента допусна някои грешки. Днес тя ще играе финал и на четирите уреда.
При жените Боряна Калейн остана четвърта в многобоя, но днес ще играе финали и на четирите уреда. Вчера тя получи 16.350 точки на обръч, 16.600 на топка, 17.500 на бухилка и 15.550 на лента.
Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова