2. Други спортове
  3. Воложанина с 3 медла в Баку

Воложанина с 3 медла в Баку

Ансамбълът, Тасева и Калейн стартират в петък е Световната купа

С финалите на отделните уреди завърши надпреварата при девойките на съпътстващия турнир в столицата на Азербайджан Баку.

България беше представена от Татяна Воложанина, Анна Келман и Вероника Любчова. Таня направи страхотен пробив, след като спечели 1 сребърен и 2 бронзови медала във финалите на отделните уреди.

Тя игра на всичките четири уреда в квалификациите и за отборната надпревара и намери място на три финала - топка, бухалки и лента, на които взе и медали днес. За финал на обръч се пребори Вероника Любчова.

Воложанина започна отлично днешния ден и спечели сребърен медал във финала на бухалки с оценка от 15.650т. Златното отличие отиде при представителката на Русия Дария Трубникова с оценка от 16.700т., а бронзът завоюва гимнастичката от Израел Валерия Соцкова, която също получи 15,650 т. но нашата Татяна бе с по-висока оценка за изпълнение.

На топка Татяна Воложанина също успя да изиграе великолепното си и много трудно съчетание по най-добрия начин и с оценка от 15.850 се качи на почетната стълбичка за бронзовия медал. Тук златния медал с много силна игра и оценка от 17.650т. спечели рускинята Дария Трубникова, а сребърният - представителката на домакините от Азербайджан Нармине Самадова с оценка от 16.050т.

Във финала на лента Татяна игра много умно и с оценка от 15.600 спечели още един бронзов медал. Тук първа е представителката на домакините Арзу Халилова с оценка от 15.850т. а среброто спечели Лала Крамаренко от Русия, която допусна грешка и бе оценена с 15.700.

Във финала на обръч Вероника Любчова се нареди на 7-мо място, като първа се класира Лала Крамаренко от Русия, втора е Анна Каменчикова от Беларус и  трета - Дария Фаршбашиакири от Азербайджан.

Тимът на България завърши на четвърто място вчера в отборното класиране при девойките на международния турнир по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), съпътстващ Световната купа за жени и ансамбли, който ще се проведе от петък до неделя.

В голямата надпревара ще участват ансамбълът ни, както и индивидуалистките Катрин Тасева и Боряна Калейн.

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова